Rosja wyrzucona z igrzysk olimpijskich w Pjongczangu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

MKOl podjął decyzję o wyrzuceniu z igrzysk olimpijskich w Pjongczangu reprezentacji Rosji, z powodu stosowania i utajniania dopingu, w co był zaangażowany aparat państwa. Międzynarodowy Komitet Olimpijski ukarała także dożywotnią dyskwalifikacją Witalija Mutkę, który podczas IO w Soczi był ministrem sportu, a dziś szefuje komitetowi organizacyjnemu piłkarskich MŚ w Rosji.

Thomas Bach, przewodniczący MKOl-u, ogłosił tę decyzję we wtorek w Lozannie.

MKOl podjął taki krok po analizie ustaleń i zaleceń z 17-miesięcznego śledztwa pod przewodnictwem byłego prezydenta Szwajcarii Samuela Schmida.

W związku z “systemową manipulacją” i łamaniem przepisów antydopingowych MKOl postanowił wyrzucić Rosję z igrzysk w Pjongczangu. Decyzję podjął 14-osobowy panel MKOl-u we wtorkowe popołudnie.

Zawieszony został również Rosyjski Komitet Olimpijski.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski uznał, że dyskwalifikacja Rosjan to jedyne słuszne wyjście, po analizie procederu dopingu i jego tuszowania, w co był zaangażowany aparat państwa w trakcie poprzednich zimowych IO w Soczi.

Rosyjscy sportowcy znaleźli się na cenzurowanym za doping już podczas ostatnich letnich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Wówczas surową sankcję nałożono na środowisko lekkoatletów. Jedyną rosyjską przedstawicielką “królowej sportu”, która udała się do Brazylii, była Darja Kliszyna w skoku w dal.

źródło:interia.pl
_______________
Oglądaj naszą telewizję internetową

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY