Richard Dawkins ostro o islamie: “To religia, która aby przetrwać, musi uciekać się do grożenia tym, którzy ją opuszczają”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ateista i biolog ewolucyjny, Richard Dawkins, nota bene znany z krytyki chrześcijaństwa, zasłynął również z ostrej krytyki islamu. Fakt ten jest niechętnie przyjmowany przez lewicę, dla której Dawkins w wielu kwestiach jest autorytetem. 

To religia, która aby przetrwać, musi uciekać się do grożenia tym, którzy ją opuszczają- komentuje- Uwielbiają mówić o honorze, jednak czy naprawdę nie widzą, jak głęboko jest to niehonorowe?- dodaje.

Opinia ta wygłoszona została w norweskiej telewizji. Pamiętać należy, iż represje dotykające byłych muzułmanów są w Norwegii niemałym problemem.

Noszę maskę, bo muszę ukrywać, kim jestem. W przeciwnym razie to, co powiem, będzie miało dla mnie bardzo poważne konsekwencje- komentuje na antenie norweskiej telewizji jeden z byłych wyznawców Allaha.

– Jestem znany z częstej krytyki chrześcijaństwa i nigdy za to nie usunięto mnie z programu.Dlaczego dajemy islamowi taryfę ulgową, dlaczego można krytykować chrześcijaństwo, ale nie islam?- pyta retorycznie Dawkins.

 

niezlomni.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY