Premier Szydło w obronie Macierewicza: “Robi największe, potrzebne i konieczne zmiany

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikimedia commons

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz jest najczęściej atakowanym ministrem w moim rządzie, bo robi największe, potrzebne i konieczne zmiany, walczy z różnego rodzaju uwikłaniami, układami, które przez wiele lat tkwiły w armii– w taki sposób wypowiedziała się premier Beata Szydło na antenie Telewizji Trwam.

Premier Szydło ocenia, iż Polska jest co prawda krajem bezpiecznym, co nie oznacza jednak, iż nie należy się tą dziedziną zajmować- Przeprowadziliśmy nowelizację służb mundurowych, staramy się modernizować i doposażać policję, zwiększamy wynagrodzenia dla policji, staramy się, żeby było coraz więcej funkcjonariuszy, przywracamy też zlikwidowane przez PO i PSL posterunki w małych miejscowościach- komentuje premier.

Premier wzięła ponadto w obronę politykę prowadzoną przez Antoniego Macierewicza. Chodzi tu przede wszystkim o zmiany dotyczące systemu zarządzania, systemu obrony, wyposażenia armii, a także uczynienie polskich zakładów zbrojeniowych “kołem zamachowym polskiej gospodarki”.

Premier wypowiedziała się również w kwestii sporu z Unią Europejską dotyczącego wycinki Puszczy Białowieskiej- Ja odczytuję te działania przeciwko Polsce związane z Puszczą jako jeden z elementów walki z polskim państwem, które nie wpisuje się w model państwa odchodzącego od wartości, hołdującego lewicowym zasadom, budującego schematy wygodne dla elit, różnych grup, lobby i interesów europejskich- tłumaczy szefowa rządu.

 

niezalezna.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY