To nagranie przedstawia “niezależność” sądów? Oceńcie sami [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Facebook/MarchewZCiemnogrodu (screen) / Facebook/MarchewZCiemnogrodu (screen)

Portal niezalezna.pl opublikował nagranie, które wywołało duże oburzenie wśród polityków i zwolenników obozu rządzącego. Choć zostało zarejestrowane już dawno, to dopiero teraz ujrzało światło dzienne. Widać na nim grupę sędziów, którzy wspólnie z politykami PO, opuszczają biuro tej partii. 

Nagranie zostało zarejestrowane w lipcu. Widać na nim dużą grupę polityków PO, a wśród nich pojawili się m.in.: I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf, Dariusz Zawistowski i Waldemar Żurek z KRS, prof. Adam Strzembosz, prof. Andrzej Rzepliński, czy Krystian Markiewicz, szef Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.

Materiał jako pierwszy opublikował portal niezalezna.pl. Ta nieujawniana dotąd wizyta sędziów w siedzibie PO pokazuje, jak „apolityczni” sędziowie  nieformalnie dogadują się z politykami PO. – czytamy na jego łamach.

Żądam, by Grzegorz Schetyna przedłożył protokół z tego spotkania i wyjaśnił, co na tym spotkaniu ustalono. Potrzebne jest również ustalenie, czy sędziowie są asystentami którychś z posłów PO, czy oni rzeczywiście pracują na rzecz PO, bo to by wpływało na ich status sędziów. – powiedział w Sejmie poseł PiS, Waldemar Buda.

Na nagraniu pojawił się również poseł PO, Borys Budka. Teraz tłumaczy, że nie było w nim niczego zaskakującego, a jego przedmiotem było omówienie konferencji, która następnie odbyła się w Sejmie. Trzeba było usiąść, porozmawiać jak ona ma wyglądać, podzielić czas wystąpień. Prosto z tego spotkania udaliśmy się do Sejmu. – stwierdził poseł PO.

Nagranie jest szeroko kolportowane w mediach społecznościowych.


wmeritum.pl/niezalezna.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY