Estonia proponuje„kompromis” ws. uchodźców

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. ndie.pl

Estonia, obecnie przewodząca Radzie Unii Europejskiej zaproponowała nowy pomysł rozwiązania kryzysu migracyjnego. Estońscy dyplomaci chcą pogodzić różne stanowiska państw Unii w sprawie tzw. “Uchodźców”.

Zaproponowanym przez Estończyków „kompromisem” ma być rezygnacja z obowiązkowych kwot imigrantów. Jednak nie oznacza to, że na wypadek kolejnego kryzysu państwa członkowskie nie będą musiały podawać, ilu imigrantów są w stanie rocznie przyjąć.

Ta wartość miałaby zależeć od deklaracji poszczególnych państw, zależnie od liczby ludności i PKB na mieszkańca. Gdyby państwo przyjęło więcej tzw. uchodźców niż jest w stanie, wówczas automatycznie zostaną oni przypisani do innego kraju.

W razie sprzeciwu krajów, alternatywą miałoby być opłacenie podatku solidarnościowego w wysokości 250 tys. euro od osoby.

Według Estonii to dobry punkt wyjścia do dalszych rozmów, jednak pojawiają się wątpliwości. Budzi je chociażby kwestia mechanizmu przypisywania imigrantów do poszczególnych krajów.

Jak się okazuje, również nie wszyscy są przekonani, że rezygnacja z obowiązkowych kwot to był dobry krok.

Pomimo wszelkich pomysłów, pewne jest, że polityka UE w tej sprawie zawiodła. Wraz ze spadkiem liczby imigrantów przybywających do Europy, spadł również zapał liderów Unii Europejskiej do podejmowania działań w tej kwestii.

źródło:ndie.pl
___________________
Oglądaj naszą telewizję internetową

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY