Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego chce delegalizacji ONR. Ma pełne poparcie Gminy Żydowskiej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dobre relacje pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a polską społecznością żydowską nie są niczym nowym. Jakiś czas temu internet obiegło zdjęcie przedstawiające premier Beatę Szydło otrzymującą błogosławieństwo od rabina.W dniu dzisiejszym natomiast Gmina Żydowska w Warszawie podała informację na temat referatu prof. Magdaleny Gawin, podsekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Chodzi o delegalizację ONR…

Referat wygłoszony został na konferencji “Zjawisko Antysemityzmu w Polsce: diagnoza- konsekwencje- metody przeciwdziałania”. Konferencja zorganizowana została dziś w Warszawie przez American Jewish Committee.

Głos zabrała między innymi przewodnicząca GWŻ Warszawa, Anna Chipczyńska, która omówiła zagadnienia związane z problemami społeczności żydowskiej w stolicy. Natomiast w panelu “Głos społeczności żydowskiej” usłyszeć można było Annę Zielińską, która w Gminie zajmuje się przeciwdziałaniem i zwalczaniem antysemityzmu.

https://www.facebook.com/WarszawskaGminaZydowska/posts/1868316479862401

Sama prof. Magdalena Gawin w swoim wystąpieniu wyraziła pełne poparcie dla delegalizacji Obozu Narodowo- Radykalnego. Wiceminister jest historyczką i eseistką. Swoje stanowisko piastuje od 2015 roku, czyli od wybranych przez PIS wyborów parlamentarnych.

Po raz kolejny okazuje się, że antysemitą jest ten, kogo nie lubią Żydzi… 

dzienniknarodowy.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY