Petru krytykuje Lubnauer i nie wyklucza rozłamu. To koniec Nowoczesnej?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ryszard Petru

/ fot. DrabikPany via flickr.com

Niedawna wygrana Katarzyny Lubnauer w wewnętrznych wyborach na szefa Nowoczesnej była nie małym zaskoczeniem. Z porażką chyba wciąż nie pogodził się Ryszard Petru, który w rozmowie z dziennikarzami nie stroni od uszczypliwości pod adresem nowej szefowej partii. 

Tuż po zwycięstwie, Lubnauer mówiła w mediach, że ma ograniczony kontakt z Ryszardem Petru ponieważ ten raczej nie chciał z nią rozmawiać. Jak przekonywała, komunikacja pomiędzy nimi odbywała się jedynie za pośrednictwem SMS-ów.

Teraz wewnętrzny konflikt wchodzi chyba w bardziej gorącą fazę. Ryszard Petru w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” nie stronił od uszczypliwości pod adresem nowej szefowej Nowoczesnej. Mam alergię na hasło „totalna opozycja” – oświadczyła Katarzyna Lubnauer po dzisiejszym spotkaniu z Grzegorzem Schetyną. Alergię trzeba leczyć. – odpowiedział Petru w rozmowie z “GW”.

Były lider Nowoczesnej dodał, że Lubnauer będzie musiała zaakceptować porozumienia, które zostały wynegocjowane przez partię jeszcze podczas jego rządów. Lubnauer będzie musiała zaakceptować to porozumienie, będzie musiała połknąć żabę. Szkoda tylko, że tak późno. Mogła od razu to powiedzieć, a nie kwestionować. – stwierdził.

Co ciekawe, na pytanie o to, czy zamierza doprowadzić do rozłamu w partii, Petru nie zaprzeczył. Do 16 grudnia nie będę podejmował żadnych istotnych ruchów. – stwierdził. Właśnie tego dnia mają odbyć się wybory nowego zarządu partii. Sam Petru stwierdził, że raczej nie skorzysta z zaproszenia Lubnauer, aby do niego dołączyć.

dorzeczy.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY