Dżihadyści chcą przeprowadzać ataki z użyciem bomb chemicznych. NATO: “UE jest nieprzygotowana”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dżihadyści chcą przeprowadzać ataki z użyciem bomb chemicznych. W specjalnym komunikacie NATO stwierdzono, że UE jest na to nieprzygotowana.

Państwo Islamskie dało zadanie specjalne dżihadystom wracającym do swoich ojczyzn. ISIS wydało instrukcję, aby przeprowadzili w Europie zamachy z użyciem bomb chemicznych i biologicznych.

Islamiści posiadają specjalistyczną wiedzę w zakresie stosowania środków chemicznych w celach terrorystycznych – mówią badacze z NATO. Naukowcy wydali raport zatytułowany Chemiczne, biologiczne, radiologiczne i nuklearne zagrożenia. Określają w nim przykłady ataków przeprowadzonych przez bojowników ISIS.

Głównie przestrzega się przez “brudnymi bombami”. Jest to bardzo możliwe ponieważ zakłady produkcyjne i zapasy chemikaliów na terenach objętych walką nie zostały zniszczone. Brudna bomby to bomby, których celem jest rozsianie materiału radioaktywnego, a przez to doprowadzenie do promieniotwórczego skażenia terenu, na możliwie dużym obszarze.

Co ważne natowcy przestrzegają Europę – Europa nie jest przygotowana na powstrzymanie skutków użycia „brudnych bomb”. Jesteśmy coraz lepiej szkoleni, jak się zachowywać w razie ataku – to treningi, e-learning, większa świadomość, której celem jest standaryzacja działań. Brakuje sprzętu i specjalistycznych leków.

onet.pl


Dodano w Bez kategorii

POLECAMY