Strzelanina pod Wrocławiem! Nie żyje policjant. Trzech innych rannych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Około północy z soboty na niedzielę w miejscowości Wisznia Mała pod Wrocławiem doszło do strzelaniny. W jej wyniku zginął jeden policjant, a trzech zostało rannych. Funkcjonariusze zastrzelili też bandytę, który otworzył ogień z broni automatycznej. Drugi z napastników został zatrzymany. 

Do zdarzenia doszło podczas próby obrabowania bankomatu. Policjanci od dłuższego czasu rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą okradającą bankomaty. W toku tych prac, udało się wytypować miejsce prawdopodobnego napadu. Miał to być bankomat w miejscowości Wisznia Mała pod Wrocławiem.

Na miejscu rzeczywiście pojawili się dwaj przestępcy. Jeden wszedł do pomieszczenia, w którym znajdowało się urządzenie. Drugi czekał w samochodzie. Wtedy do akcji przystąpili antyterroryści. Napastnik siedzący w samochodzie na widok policjantów otworzył do nich ogień z karabinu kałasznikow.

Pierwszy z antyterrorystów osłaniał pozostałych niosąc kuloodporną tarczę. Jednak seria z karabinu była na tyle silna, że policjant upadł, a kolejne kule dosięgły idących za nim kolegów. Jeden z policjantów został postrzelony w szyję w wyniku czego zmarł. Trzech innych odniosło rany postrzałowe.

Policjanci szybko odpowiedzieli ogniem i zastrzelili mężczyznę w samochodzie. Drugi z bandytów się poddał i został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Nie było błędów w działaniach antyterrorystów, którzy próbowali zatrzymać bandytów rabujących bankomat w Wiszni Małej – powiedział podczas konferencji prasowej Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk.

Na tę chwilę nie definiujemy błędu w organizacji działań policji, oceniamy je jako zgodne ze sztuką policyjną i taktyką – podkreślił Szymczyk.

rmf24.pl/policja.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY