Macierewicz powołał nowego podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Macierewicz powołał nowego podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Na stanowisko został powołany dr Dominik Smyrgała.

Doktor Smyrgała urodził się 20 grudnia 1978 r. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, Instytut Stosunków Międzynarodowych). Doktorat obronił w Instytucie Studiów Politycznych PAN.

Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa energetycznego, surowców naturalnych i polityki gospodarczej. W przeszłości m.in. pracownik MSZ oraz Instytutu Studiów Politycznych PAN. Autor kikudziesięciu publikacji z zakresu bezpieczeństwa energetycznego, stosunków międzynarodowych w Ameryce Łacińskiej, na Bałkanach i obszarze dawnego ZSRR oraz historii służb specjalnych. Laureat wyróżnienia Finansista Roku 2014. W wolnych chwilach stara się spędzać czas z dziećmi i uprawiać aktywną turystykę.

Specjalności: bezpieczeństwo energetyczne, geopolityka, stosunki międzynarodowe na obszarze postsowieckim, Bałkanach i w Ameryce Łacińskiej, bezpieczeństwo międzynarodowe.

Twitter/civitas.edu


Dodano w Bez kategorii

POLECAMY