Polacy chcą odebrać Verhofstadtowi Order Zasługi dla Rzeczpospolitej [PODPISZ PETYCJĘ]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia commons

Na platformie z petycjami zmienmy.to zbierane są podpisy pod petycją do Prezydenta RP z apelem o odebranie Guyowi Verhofstadtowi Wielkiego Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Krzyż Wielkiego Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej został przyznany Guyowi Verhofstadtowi w 2004 roku, teraz pojawiają się głosy o odebranie europosłowi tego odznaczenia.

Autorzy petycji napisali w tej sprawie do Andrzeja Dudy:

Zwracamy się z petycją do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o odebranie Krzyża Wielkiego Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Panu Guyowi Verhofstadtowi z powodu jego lekceważącego stosunku do obywateli, władz oraz historii naszego kraju.

Autorzy przywołali także kompromitującą wypowiedź belgijskiego europosła nt. Marszu Niepodległości:

Guy Verhofstadt określił uczestników Marszu jako „kilku tysięcy faszystów, neonazistów, białych suprematystów”, podkreślając, że demonstracja odbyła się 300km od obozu Auschwitz i nigdy nie powinna mieć miejsca w Europie a zwłaszcza na terenie Polski. Określenie w ten sposób ponad 60 tysięcy osób, które wzięły udział w tegorocznym Marszu Niepodległości, jest niedopuszczalne. Ten fakt godzi w dobre imię uczestników tej demonstracji, w których gronie znajdowali się zarówno Polacy, jak i również goście z innych państw.

Swoją petycję do Andrzeja Dudy kończą słowami:

Osobie, która okazuje brak szacunku Państwu Polskiemu, w rozumieniu jego władz oraz pewnej części społeczeństwa, powinien zostać odebrany Krzyż Wielkiego Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, ponieważ uwłacza ona wadze tego uhonorowania.

Guy Verhofstadt to belgijski i flamandzki polityk, były premier Belgii, aktualnie poseł do Parlamentu Europejskiego i lider ugrupowania ALDE (liberalno-demokratycznych stronników Unii Europejskiej).

Petycję można podpisać w tym miejscu.

medianarodowe.com / zmienmy.to

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY