Miał być kolejny zamach? Ewakuowano jarmark świąteczny! Na miejscu znaleziono bombę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

twitter.com/Bloomberg

W Poczdamie niemiecka policja ewakuowała lokalny jarmark bożonarodzeniowy. W okolicznej aptece znaleziono podejrzany pakunek. Rzecznik policji już potwierdził, że w środku faktycznie znaleziono ładunek wybuchowy. 

Alarm został podniesiony po tym jak jeden z pracowników apteki znajdującej się tuż przy miejscu, w którym odbywał się tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy, zauważył podejrzaną paczkę. Gdy do niej zajrzał, jego oczom ukazał się widok wystających kabli. 

Cały teren został szybko zabezpieczony przez niemiecką policję. Podjęto decyzję o ewakuacji wszystkich ludzi przebywających na jarmarku świątecznym. Tajemniczy pakunek ma około 50 cm długości i 35 cm szerokości.

Choć początkowo nie było jasne, co faktycznie znajduje się w paczce, to ostatecznie najgorsze obawy potwierdził rzecznik niemieckiej policji. W śródmieściu Poczdamu znaleziono ładunek wybuchowy bądź zapalający, co spowodowało konieczność ewakuacji okolicznego terenu. – poinformował.

Przypomnijmy, że terroryści z Państwa Islamskiego zapowiadali wzmożenie ataków właśnie na okres bożonarodzeniowy. Jednym z ich głównych celów mają być tradycyjne jarmarki świąteczne, odbywające się w centrach dużych miast europejskich.

dorzeczy.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY