W Radomsku burza po manifestacji przeciwko imigracji ukraińskiej! Jest stanowisko ONR

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
ONR

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. P. Bendkowski/kierunki.info.pl

W Radomsku w województwie łódzkim wybuchła prawdziwa burza po manifestacji zorganizowanej przez ONR przeciwko masowej ukraińskiej imigracji. Tej sprawie poświęcono nawet specjalną sesję rady miejskiej, a już w poniedziałek ma się odbyć debata z udziałem wszystkich stron. Tymczasem pojawiło się stanowisko ONR. 

Manifestacja ONR miała miejsce w niedzielę 19 listopada. Tuż po niej w mieście rozgorzała wielka dyskusja o problemie, na który zwrócili uwagę narodowcy. Sprawą zajęli się również radni miejscy, którzy odbyli dyskusję na sesji rady miejskiej.

Przewodniczący rady miejskiej Łukasz Więcek zapowiedział zorganizowanie debaty na temat problematyki imigracji ukraińskiej z udziałem wszystkich zainteresowanych stron. Spotkanie odbędzie się już w najbliższy poniedziałek w miejskiej bibliotece w Radomsku.

Tymczasem własne oświadczenie przygotowali przedstawiciele ONR. W jego treści podziękowali mieszkańcom, którzy przekazywali wyrazy poparcia i zapowiedzieli dalsze działania w tej sprawie. Uwadze narodowców nie umknęła również wielka dyskusja jaka przetoczyła się przez Radomsko. Przedstawiciele ONR zapowiedzieli analizę prawną wypowiedzi, które uważają za obraźliwe i nie wykluczają podjęcia stosownych kroków prawnych.

Publikujemy całą treść oświadczenia ONR Radomsko:

O Ś W I A D C Z E N I E
Obozu Narodowo-Radykalnego Oddział Radomsko

W związku z debatą zapoczątkowaną w Radomsku 19 listopada bieżącego roku poprzez zorganizowanie zgromadzenia publicznego przez ONR Oddział Radomsko na temat problemów wynikających z masowej imigracji ludności ukraińskiej, pragniemy oświadczyć co następuje:

1. Masowa imigracja ludności ukraińskiej do Polski jest problemem, który jest coraz bardziej dostrzegany przez Polaków. Świadczy o tym duże zainteresowanie ww. zgromadzeniem a także bardzo liczne głosy zwykłych mieszkańców Radomska, którzy zwracają się do nas z wyrazami poparcia, za które serdecznie dziękujemy. Pragniemy zapewnić, że planujemy podejmowanie kolejnych działań mających na celu zwrócenie uwagi na problem imigracji ludności ukraińskiej. Dlatego też dziękujemy za zaproszenie od Przewodniczącego Rady Miejskiej – pana Łukasza Więcka do wzięcia udziału w debacie na temat zatrudnienia obywateli innych krajów na lokalnym rynku pracy, która ma się odbyć 4 grudnia b.r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku i deklarujemy udział w tym spotkaniu. Liczymy również, że Przewodniczący Rady Miejskiej – pan Łukasz Więcek, jak i inne zaproszone przez nas osoby, będą uczestniczyć w kolejnej debacie, która będzie zorganizowana w najbliższym czasie m.in. przez Obóz Narodowo-Radykalny w Radomsku.

2. W przestrzeni publicznej pojawiło się wiele komentarzy, które w sposób obraźliwy i pozbawiony merytorycznej argumentacji oraz z wykorzystaniem określeń powszechnie uznawanych za obelżywe odnosiły się do przedstawicieli ONR Oddział Radomsko. Wszystkie te komentarze są analizowane przez prawników. Po ich analizie, rozważymy ewentualne podjęcie stosownych kroków prawnych, niezależnie od tego, czy obraźliwe stwierdzenia były wypowiadane przez osoby sprawujące mandaty radnych miejskich czy też inne funkcje publiczne.

Najbardziej rażącym przykładem pomówienia jest wypowiedź zarzucająca działaczom ONR Oddział Radomsko rzekome cyt.: „podpalenie budki pod ambasadą rosyjską”. Chodzi o wydarzenia z 11 listopada 2013 r. Tamtego dnia, podczas Marszu Niepodległości w Warszawie, istotnie spłonęła budka wartownicza przed budynkiem ambasady Federacji Rosyjskiej. O dokonanie tego czynu został oskarżony jeden z działaczy ONR Oddział Radomsko. W wyniku postępowania sądowego, oskarżony został uniewinniony od wszystkich zarzucanych mu czynów. Obecnie toczy się postępowanie w sprawie uzyskania odszkodowania za bezpodstawne zastosowanie tymczasowego aresztowania. Wszystkie te wydarzenia były szeroko relacjonowane w środkach masowego przekazu. Wobec powyższego, osoba wypowiadająca te słowa w przestrzeni publicznej bez wątpienia działała z zamiarem zniesławienia działaczy ONR Oddział Radomsko, wypełniając tym czynem znamiona przestępstwa z art. 212 k.k., co będzie skutkowało podjęciem kroków prawnych względem tej osoby na gruncie postępowania karnego.

Adrian Żarnecki
Koordynator Obozu Narodowo-Radykalnego
Oddział Radomsko

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY