Czeczeni oskarżeni o napaść na funkcjonariuszy Straży Granicznej. Proces w trakcie trwania…

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W Białej Podlaskiej rozpoczął się dziś proces trzech Czeczenów, którzy oskarżeni są o napaść na funkcjonariuszy Straży Granicznej i kierowanie gróźb karalnych wobec nich. 

– 6 kwietnia ok. godz. 3:00 w SodC w Białej Podlaskiej funkcjonariusze SG rozpoczęli realizację decyzji o zobowiązaniu do powrotu 3-osobowej grupy cudzoziemców. Deportacja odbywała się tego samego dnia przed południem z Lotniska Chopina w Warszawie. Kilka osób przebywających w ośrodku utrudniało funkcjonariuszom wykonywanie czynności, próbując uniemożliwić im wyprowadzenie cudzoziemców z ośrodka- czytamy w komunikacie Nadbużańskie Oddziału Straży Granicznej.

Komunikat podaje również, iż trzech obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej zachowywało się w sposób szczególnie agresywny. Po próbie przywołania do porządku użyto wobec nich środki przymusu w postaci gazu łzawiącego i kajdanek. Mężczyźni umieszczeni zostali później w izolatce, gdzie udzielono im niezbędnej pomocy lekarskiej i stwierdzono, że nie potrzebują hospitalizacji.

 

dzienniknarodowy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY