Zablokowano reklamę z religijnym przesłaniem. Zobacz komu przeszkadzała…

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

W waszyngtońskich autobusach wyświetlono niedawno świąteczny spot pt. “Znajdź idealny prezent”. Celem pomysłodawców było rzecz jasne podkreślenie religijnego charakteru Bożego Narodzenia. Okazuje się jednak, iż reklama nie przypadła do gustu lewicy. 

W świątecznym spocie znaleźć można było pasterzy na tle nieba oświetlonego przez gwiazdę betlejemską. Ponadto na reklamie widniał również adres witryny internetowej. Jeśli odbiorca wpisał go w wyszukiwarkę, otrzymywał wówczas następujący komunikat: Jezus jest idealnym prezentem. 

Strona internetowa zachęcała ponadto do spędzenia najbliższych świąt z rodziną, a także do uczestnictwa we Mszy Świętej. Użytkownik miał również dostęp do informacji o planowanych akcjach charytatywnych na rzecz ubogich.

Okazuje się jednak, iż ciekawy skądinąd pomysł nie spodobał się miejscowej lewicy, a wyświetlanie reklamy zostało zakazane- Prawdziwym problemem nie jest nasza reklama, ani sposób, w jaki ją prezentujemy. Chodzi o blokowanie możliwości promowania naszej wiary lub dzielenia się naszą wiarą na polu publicznym, o tym tak naprawdę tu mówimy. Uważamy, że jest to po prostu pogwałcenie naszych praw- komentuje sprawę sekretarz ds. komunikacji archidiecezji waszyngtońskiej Ed McFadden.

Ed McFadden dodaje również, że archidiecezja z kampanii autobusowych korzysta już od dziesięciu lat i nigdy nie budziło to kontrowersji, dlatego władze kościelne zdecydowały się na przekazanie sprawy do sądu.

Sam rzecznik prasowy komunikacji miejskiej w Waszyngtonie twierdzi jednak, iż reklamy o charakterze politycznym bądź religijnym zakazane są już od roku 2015.

 

niezalezna.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY