Ujawniono list siostry Łucji do papieża Pawła VI: ” Kościół przechodzi trwogę konania w Getsemani”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia

Światło dzienne ujrzał niedawno nieznany dotąd list wizjonerki z Fatimy, siostry Łucji de Jesus dos Santos, do papieża Pawła VI. Co ciekawe, pewne proroctwa spełniają się na naszych oczach. 

Treść listu ujawniona została przez  Kevina J. Symonds’a, badacza objawień fatimskich. List odnaleziono w muzeum prowadzonym przez siostry klasztoru karmelitanek z Coimbry w Portugalii, gdzie siostra Łucja spędziła ostatnie lata swojego życia.

Wizjonerka z Fatimy pisała o “diabelskim buncie”, który pobudzany jest przez siły ciemności, a któremu towarzyszą “błędy” popełniane przeciwko Bogu oraz przeciwko nauce Kościoła i jego dogmatom. Ubolewała ponadto, iż Kościół przechodzi trwogę konania w Getsemani i że panuje ogólnoświatowa dezorientacja, która zadręcza Kościół. Samemu namiestnikowi Chrystusa dodawała natomiast otuchy, i zapewniała o niezłomnym trwaniu przy nim, a także przy Chrystusie i całym Jego Kościele.

Co ciekawe, zdaniem Symonds’a w liście zauważyć można pewne elementy wspólne z drugą i trzecią “tajemnicą fatimską”, która pastuszkom z Fatimy objawiona została w roku 1917.

– Być może jestem stronniczy, po przestudiowaniu trzeciej części tajemnicy, ale uderzyło mnie to, jak bardzo podobny język siostry Łucji wydaje się być do drugiej i trzeciej części- komentuje.

Przypomnijmy, iż w trzeciej “tajemnicy fatimskiej” również mowa jest o globalnym cierpieniu Kościoła, o jego męczeństwie. Jaki jest powód tego męczeństwa? Symonds nie ma wątpliwości- W drugiej części tajemnicy Matka Boża uprzedzała o szerzeniu się błędów Rosji. Błędy te spowodowały właśnie to, co Najświętsza Panna przepowiedziała: wojny, prześladowanie Kościoła i cierpienie Ojca Świętego, które przyniósł komunizm i narzucanie przezeń ateizmu z pomocą rewolucji- tłumaczy.

W czerwcu 1958 roku s. Łucja napisała do papieża Piusa XII i powiedziała mu, że komunizm sięgnie zenitu w latach sześćdziesiątych. Błędy komunizmu faktycznie zaraziły świat, doprowadzając ludzi do buntu przeciwko Bogu i temu wszystkiemu, co święte. Dlatego ci, którzy są wierni Jezusowi Chrystusowi wśród tego buntu, doświadczają męczeństwa- dodaje badacz.

pch24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY