Pseudo- katolicki portal znów szokuje. Zaprotestuj przeciw znieważaniu Matki Bożej!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Nie od dziś wiadomo, iż jezuicki portal Deon.pl katolicki jest tylko z nazwy, a publikujący tam autorzy często rozmywali się z nauką Kościoła. Okazuje się jednak, iż redakcji nie przeszkadzają nawet treści godzące w osobę Najświętszej Maryi Panny. 

Chodzi tu o artykuł autorstwa Michaela S. Neubecka, nauczyciela, który miał opowiadać swoim uczniom o Najświętszej Maryi Pannie. Neubeck stwierdza, iż miał trudności z mówieniem o Matce Bożej, ponieważ… jest ona kobietą. Z pomocą przyszedł mu jednak słynny obraz Edvarda Muncha, “Madonna”. Przypomnijmy, iż dzieło obrazuje nagą kobietę w ekstazie, przedstawioną w sposób niedwuznaczny.

Munch próbuje zrównoważyć napięcie pomiędzy aktywną i bierną stroną obrazu. Erotyzm widoczny na obrazie pozwala zobaczyć nam postać świadomie zaangażowaną, a także skłonną do podążania za kimś. Cała scena należy do Maryi, która łączy w sobie erotyczną ekstazę z fenomenem jej wyjątkowej pozycji w historii- tłumaczy Neubeck.

Obraz przedstawia chwilę ekstazy. Maryja z pewnością miała w swoim życiu momenty, kiedy zdawała sobie sprawę z tego, że ma do spełnienia wzniosłą rolę. Ta wzniosłość jednakże w swoim centralnym punkcie skupia się na kondycji ludzkiej. Maryja Muncha jest osobą dorosłą i jest partnerem – kimś, kto nie tylko raz podejmuje decyzję, ale wciąż kontynuuje podejmowanie decyzji. Jest wrażliwa, ale chętnie dzieli się swoją wrażliwością- dodaje.

W jaki sposób artykuł o takiej treści w ogóle pojawił się na portalu Deon? Warto wiedzieć, iż redakcja od jakiegoś czasu współpracuje z amerykańskim pismem, “America Magazine”, również wydawanym przez Towarzystwo Jezusowe. Problem polega jednak na tym, iż jego redaktorem jest nijaki ojciec James Martin, aktywny promotor homoseksualizmu.

Po głosach oburzenia artykuł został co prawda usunięty ze strony głównej, wycięto z niego również skandaliczne grafiki. Niesmak jednak pozostał. Na portalu protestuj.pl pojawiła się już petycja do ojca Jacka Siepsiaka, szefa portalu Deon.pl. Swój podpis pod petycją złożyć można TUTAJ.

pch24.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY