Tysiące imigrantów “utknęło” na greckich wyspach! Ich fala nie ma końca…

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Na greckich wyspach we wschodniej części Morza Egejskiego utknęło ponad 16 tys. nielegalnych imigrantów. Każdego dnia przybywa co najmniej sto kolejnych osób. Lokalne władze są załamane i domagają się natychmiastowej reakcji rządu. 

Sytuacja już teraz jest na prawdę dramatyczna, a każdego dnia coraz bardziej się pogarsza. Urzędnicy, którzy rozpatrują podania o azyl na greckich wyspach są na skraju wytrzymałości. Tłumaczą, że nie maja możliwości ani środków, żeby pracować szybciej. Brakuje wszystkiego – biur, miejsc w ośrodku dla uchodźców.

Lokalne władze za wszystko obwiniają rząd Grecji pod wodzą Aleksisa Tsiprasa ze skrajnie lewackiej Syrizy oraz Unię Europejską. Tłumaczą, że po wprowadzeniu w życie unijno-tureckiego porozumienia ciężar kryzysu migracyjnego spadł na Lesbos, Chios, Kos, Leros i Samos. To tam są punkty rejestracji uchodźców.

W ciągu ostatnich kilkunastu dni z wysp na kontynent przetransportowano ok 850 imigrantów. W tym samym czasie na wyspach pojawiło się nowe 1400 osób, które przybyły z Turcji.

tvp.info

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY