Michał Wawer: Symboliczne wykonywanie legalnej kary nigdy nie miało nic wspólnego z nawoływaniem do linczu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Przedstawiamy kolejny odcinek naszego programu Komentarz Mediów Narodowych. Komentarz Mediów Narodowych poprowadził Damian Kita. Natomiast gościem był Michał Wawer, członek zarządu Ruchu Narodowego.

Gość wypowiedział się na temat słynnego happeningu w Katowicach, polegającego na symbolicznym powieszeniu zdjęć sześciu europosłów Platformy Obywatelskiej.

Happening miał charakter stricte symboliczny i historyczny (…)  Zarówno w polskim i europejskim prawie przez całe średniowiecze i czasy nowożytne zastępcze, symboliczne wykonywanie legalnej kary orzeczonej przez sąd na portretach czy królobójców czy zdrajców stanu było praktyką normalną, to nigdy nie miało nic wspólnego z nawiązywaniem do linczu, z nawoływaniem do linczu czy zachęcaniem do popełniania jakiś zbrodni– komentuje Wawer.

Z naszej strony to było wołanie wskazujące na to jak wielką luką w polskim prawie i polskim systemie politycznym jest całkowity brak odpowiedzialności prawnej osób zasiadających w Parlamencie Europejskim- dodaje.

Zachęcamy do przesłuchania całej rozmowy z Michałem Wawerem.  Aby być na bieżąco z produkcjami Mediów Narodowych subskrybuj nasz kanał.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY