Islamiści świętowali urodziny Mahometa. Nie spodziewali się greckich kibiców [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W Atenach doszło do starcia między imigrantami z Pakistanu a kibicami jednego z greckich klubów piłkarskich. Imigranci musieli salwować się ucieczką.

Do starcia doszło w niedzielę. Podążająca na ligowy mecz z miejscowym Panathinaikosem grupa około 200 kibiców PAOK Saloniki, natknęła się na w centrum Aten na tłum imigrantów z Pakistanu, hucznie manifestujących z okazji islamskiego święta urodzin Mahometa. Pakistańczyków było około 800. Informacje o tym kto sprowokował bijatykę są sprzeczne. Według niektórych kibice zaatakowali muzułmanów. Według innych to Pakistańczycy dopuścili się prowokacji wobec fanów PAOK, biorąc ich za aktywistów nacjonalistycznej, antyimigranckiej partii Złoty Świt.

Między dwiema grupami doszło do przepychanek, które następnie zmieniły się w zbiorową bijatykę. Muzułmanie dość szybko rzucili się do ucieczki ścigani przez greckich kibiców. Być może dlatego obyło się bez rannych. Do akcji wkroczyła policja rozdzielając zwaśnione grupy. Nie obyło się przy tym bez użycia gazu łzawiącego i granatów hukowych. Mimo charakteru zajść nikt nie został aresztowany.

W 2105 rok Grecja stała się celem potężnej fali uchodźców jaka zalała Europę z Bliskiego Wschodu.

 

kresy.pl / youtube.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY