Do Sejmu trafi kolejny projekt przeciwko aborcji! Co zrobią posłowie?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zarys dziecka w łonie matki na tle kobiety w ciąży.

Zarys dziecka w łonie matki na tle kobiety w ciąży. / Fot. Pixabay

Już w najbliższy czwartek do Sejmu trafi obywatelski projekt ustawy zakazującyej zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Według wstępnych szacunków organizatorów inicjatywy, pod projektem podpisało się aż ponad 600 tys. ludzi. O sprawie informuje Radio Maryja. 

Na pewno wynik tej zbiórki będzie najlepszy ze wszystkich dotychczasowych zbiórek antyaborcyjnych, które miały miejsce w Polsce. – mówi w rozmowie z Radiem Maryja Kaja Godek z Fundacji “Życie i rodzina”. Wciąż trwa jeszcze zbieranie ostatnich podpisów i podliczanie już tych zebranych. Jak dotąd pod projektem podpisało się ponad 600 tys. ludzi.

Jesteśmy na etapie zliczania głosów oraz organizowania ostatnich zbiórek podpisów. Nawet w ostatni weekend; wiemy o kilkunastu zbiórkach na terenie całej Polski, które jeszcze miały miejsce. Ostateczny wynik będziemy znali w dniu złożenia, dlatego że – po pierwsze – jeszcze odbywają się zbiórki w całej Polsce, po drugie, te podpisy cały czas spływają. – mówi Kaja Godek.

Ja też apeluję, jeżeli ktoś ma jeszcze podpisy u siebie, one muszą trafić do nas fizycznie do środy do końca dnia, żeby w czwartek mogły zostać złożone do Sejmu. Bardzo proszę, żeby te podpisy niezwłocznie przesłać na ul. Ogrodową do Warszawy. – dodaje.

Zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem #ZatrzymajAborcję rozpoczęła się na początku września. Nie wiadomo jak zachowają się posłowie w Sejmie. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział już natomiast podpisanie tej ustawy jeśli przejdzie przez proces legislacyjny i trafi na jego biurko. Czy dotrzyma słowa?

radiomaryja.pl 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY