Indyjski biskup apeluje: “Hinduscy radykałowie chcą zabijać chrześcijan. Pomóżcie nam!”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Indyjski biskup apeluje: “Hinduscy radykałowie chcą zabijać chrześcijan. Pomóżcie nam!”

Hinduscy radykałowie chcą zabijać chrześcijan – twierdzi bp Anthony Chirayath z syromalabarskiego Kościoła katolickiego w Indiach. Usiłują zastraszyć chrześcijan oraz wszystkich, którzy chodzą do kościoła i spotykają się z kapłanami. Za wszelką cenę chcą zapobiec ewangelizacji – apeluje biskup.

Duchowny prosi o pomoc – Obawiamy się, że w każdej chwili możemy zostać zaatakowani. Nasze szkoły, instytucje i sierocińce mogą zostać zniszczone. Pomóżcie nam.

Według biskupa wyznawcy Chrystusa w jego eparchii Sagar mają być niesłusznie oskarżani przez hinduistycznych fanatyków o zmuszanie do nawróceń. Bp Anthony Chirayath twierdzi, że jest na odwrót. Radykałowie tworzą atmosferę wrogości wobec chrześcijan, szerzą przy tym fałszywe informacje w gazetach i telewizji.

Lokalna wspólnota chrześcijańska istnieje tam od 150 lat. Eparchia syromalabarska została ustanowiona 49 lat temu. Wtedy istniały tylko trzy kościoły, dzisiaj jest już 56 misji. Katolików było 600, a teraz jest ich 4 tys. Nie jest nas wielu, ale mamy 60 kapłanów diecezjalnych i 260 zakonnic w 23 zgromadzeniach. Wszyscy są Hindusami – informuje biskup.

goscniedzielny.pl


Dodano w Bez kategorii

POLECAMY