Polacy troszkę słabiej w Kuusamo niż w Wiśle. Najlepszy Polak ósmy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich nie był dla Polaków tak udany jak ten w Wiśle. Tylko jeden nasz reprezentant uplasował się w pierwszej dziesiątce. Dawid Kubacki zdobył ósme miejsce. Zawody wygrał Jernej Damjan zawodnik Słowenii.

Po pierwszej serii konkurs zapowiadał się całkiem dobrze. Dawid Kubacki zajmował czwarte miejsce po skoku na odległość 138 metrów, Piotr Żyła dziewiątę. Gorszy wynik osiągnęli Maciej Kot i Kamil Stoch. Pierwszy z nich osiągnął 18. miejsce, drugi 27. Do drugiej serii awansowali także: Stefan Hula 29. oraz Jakub Wolny 30. Liderem klasyfikacji został Jernej Damian, który poleciał 140 metry.

W drugiej serii Stefan Hula oraz Kamil Stoch poprawili się. Hula skoczył 137,5 metry, a Stoch jeszcze pół metra dalej. Jakub Wolny zawiódł skacząc tylko 114 metrów. Maciej Kot uzyskał 135 metrów, co było wynikiem zadowalającym. Słabsze z kolei wyniki uzyskali Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Polacy nie mogą zaliczyć konkursu w Kuusamo do udanych. Dawid Kubacki ostatecznie zajął 8. miejsce, Piotr Żyła 11., Maciej Kot 16., Kamil Stoch 20., Stefan Hula 21., a Jakub Wolny tak jak w pierwszej serii 30.

Zwycięstwo w konkursie odniósł Słoweniec Jernej Damjan utrzymując prowadzenie z pierwszej serii. W drugim locie osiągnął 142 metry i w ten sposób po raz drugi w karierze stanął na najwyższym stopniu podium Pucharu Świata. Drugie miejsce zdobył Johann Andre z Norwegii, a trzecie Andreas Wellinger z Niemiec.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY