Na czym polega działalność Towarzystwa Gimnastycznego Sokół? [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W dzisiejszym Komentarzu Mediów Narodowych Damian Kita rozmawia z gośćmi nt. Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. W naszym studio gościli – Tomasz Stańko i Wojciech Mielniczenko.

Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” to pionierska organizacja wychowania fizycznego i sportu w Polsce. Najstarsze polskie towarzystwo gimnastyczne, którego członkowie przyczynili się m.in. do popularyzacji gimnastyki w społeczeństwie polskim, powstania wielu klubów sportowych i Związku Harcerstwa Polskiego.

To jest rzeczywiście długa historia, można o niej opowiadać osiem godzin. Historia sięga II połowy XIX wieku. W tym roku obchodzimy 150 lecie powstania Sokoła w Polsce. Była to praca organiczna, praca u podstaw. – powiedział gość Mediów Narodowych.

W Polsce miało to wymiar patriotyczny, militarny. To była również szeroko zakrojona działalność kulturalno-oświatowa. – dodaje Tomasz Stańko.

Zachęcamy do obejrzenia całości rozmowy z działaczami Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. Zachęcamy również do wsparcia zbiórki Broń dla Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. Jak piszą organizatorzy – Zebrane środki przeznaczymy na zakup dodatkowych jednostek broni palnej!Jest to niezbędne do rozwoju naszego stowarzyszenia i realizacji obranych celów.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY