Minister Macierewicz wycofa swoją listę kandydatów na generałów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz / Fot. Wikimedia Commons

Ministerstwo Obrony Narodowej zamierza wycofać swoje wnioski o awans na stopnie generalskie 14 oficerów – ustalił portal tvp.info. Resort obrony uniknięcia kontrowersji, które pojawiają się przy kolejnych świętach wojskowych w związku z wstrzymywaniem nominacji przez prezydenta.

9 października zastępca szefa BBN Dariusz Wałęsa stwierdził, że trwa analiza wniosków MON o nominacje generalskie.

Minister Antoni Macierewicz chce zbić przynajmniej ten jeden termometr i pokazać dobrą wolę – powiedział jeden z doradców szefa MON.

Deeskalacji konfliktu ma służyć wycofanie przez MON swojej listy kandydatów na generałów, tak żeby można było na nowo ustalić kwestię nominacji. Szef jest otwarty na rozmowę i spotkania z prezydentem, żeby obniżyć temperaturę sporu – powiedział w rozmowie na antenie TVP Info.

Informację potwierdziła ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz, rzecznik prasowa MON.

Ministerstwo Obrony Narodowej podejmuje to działanie w nadziei na usunięcie czynników, które zgodnie z deklaracjami Urzędu Prezydenckiego stoją na przeszkodzie mianowań generalskich.

Wyrażamy przy tym przekonanie, iż mianowania generalskie mają kluczowe znaczenie dla zmiany pokoleniowej i dalszych reform wzmacniających Wojsko Polskie. Nowe wnioski zostaną przedstawione w stosownym czasie i okolicznościach.

tvp.info/mon.gov.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY