MON: od września 2019 roku klasy mundurowe w każdym powiecie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. onet.pl

Obecnie w Polsce, w ramach pilotażu, działa 57 certyfikowanych klas mundurowych. Chcemy, by docelowo, od września 2019 roku w każdym powiecie działała szkoła średnia prowadząca taką klasę – powiedzieli dziś szef MON Antoni Macierewicz oraz jego zastępca Michał Dworczyk.

Dziś ministrowie spotkali się z dyrektorami oraz gronem pedagogicznym szkół ponadgimnazjalnych, w których, w ramach programu pilotażowego, prowadzone są certyfikowane wojskowe klasy mundurowe.

To jest wielkie zadanie. Szkoły mundurowe pełnią w ogóle w całym systemie wychowawczym w Polsce, ale też w wojskowych systemie wychowawczym podstawową, fundamentalną rolę – po spotkaniu dodał szef MON

Zawiadomił również, że obecnie działa 57 klas mundurowych, wybranych do programu pilotażowego z grona kilkuset w całej Polsce.

Szef MON wyraził też nadzieję, że rozpoczęty program pilotażowy przyniesie dobre rezultaty. Jak mówił, obok szkolenia techniczno-fizycznego, będzie on obejmował również historię wojskowości, a także kształtował młodego człowieka w sensie psychologicznym, w sensie systemu wartości. Podkreślił, że wojsko zawsze było miejscem kształtowania patriotyzmu.

Wiceszef MON Michał Dworczyk przekazał, że celem resortu obrony jest, by od września 2019 roku, w każdym powiecie w Polsce działała szkoła średnia prowadząca certyfikowaną klasę mundurową. – Certyfikowaną, czyli opierającą się na ujednoliconym programie szkoleniowym i wychowawczym – objaśnił.

Dodał, że obecnie, w ramach pilotażu, trwają proce nad stworzeniem tego programu.

źródło:onet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY