Legia Akademicka przyciąga studentów – ponad 4 tys. osób zapisało się do programu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

wikimedia/Hargi23 / wikimedia/Hargi23

Legia Akademicka przyciąga studentów – ponad 4 tys. osób zapisało się do programu. Dworczyk z MON poinformował: Na ten moment zostało utworzonych ponad 130 grup, w których jest ponad 4 tys. studentów.

Na 60 uczelniach państwowych, które zgłosiły się do organizowanego przez MON pilotażowego programu ochotniczego szkolenia studentów Legia Akademicka, utworzono 130 grup, w których jest ponad 4 tys. studentów – dodał wiceszef MON.

Dworczyk dodał, że drugie tyle ma zapisać się w kolejnym semestrze. Legia Akademicka to przede wszystkim przygotowanie odpowiedniej liczby wyszkolonych żołnierzy rezerwy na potrzeby wojenne Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej. Jednym z naszych przedsięwzięć jest właśnie stworzenie możliwości ochotniczego szkolenia studentów. – dodaje Michał Dworczyk.

Z 98 uczelni państwowych i wojskowych, które są objęte tym programem, 60 uczelni zgłosiło się do udziału w tym przedsięwzięciu. Biorąc pod uwagę krótki czas, czyli ok. 3 tygodni, kiedy uczelnie mogły aplikować i podejmować stosowne uchwały senatów, uważamy, że jest to dobry początek, bo jest to blisko 2/3 placówek, które uprawnione do udziału w programie. – poinformował przedstawiciel ministerstwa.

MON przewidział 10 tysięcy miejsc na przeszkolenie szeregowych i podoficerów. Od listopada na uczelniach ruszą zajęcia teoretyczne, natomiast w czasie wakacji studenci będą przechodzili szkolenia poligonowe.

defence24.pl


Dodano w Bez kategorii

POLECAMY