Jest nowy sondaż! W Sejmie sześć partii. PiS nadal miażdży opozycję

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. sejm.gov.pl

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez IBRIS na zlecenie portalu Onet wciąż nie daje żadnych szans opozycji. Zdecydowanym liderem pozostaje Prawo i Sprawiedliwość. Powyżej progu wyborczego uplasowało się sześć ugrupowań. 

Ogromna przewaga sondażowa PiS-u wciąż została utrzymana. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby aż 37,7 proc. badanych. Choć oznacza to spadek o jeden punkt procentowy w stosunku do poprzedniego badania IBRIS, to zajmująca drugą pozycję Platforma Obywatelską nadal nie ma żadnych szans. Na partię Grzegorza Schetyny zagłosowałoby 19,1 proc. respondentów. Również tutaj nastąpił spadek o 1 proc.

Na trzecim miejscu utrzymuje się ruch Kukiz’15, który zanotował poparcie na poziomie 8,1 proc. (bez zmian). Dalej jest Nowoczesna, na którą zagłosowałoby 7,3 proc. (spadek o 1 punkt procentowy). Do Sejmu weszłyby jeszcze PSL z poparciem 5,1 proc. oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który zagłosowałoby 5 proc.

Poniżej progu wyborczego znalazły się: Razem (4,3 proc.), Wolność (1,2 proc.) oraz Kongres Nowej Prawicy (0,6 proc.).

Sondaż przeprowadzono w dniach 17-18 listopada metodą telefoniczną CATI na reprezentatywnej grupie 1100 dorosłych Polaków.

onet.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY