Kolejne środowisko prosi o pomoc Agatę Dudę. Prezydentowa poprze nauczycieli?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ http://wiadomosci.dziennik.pl

Nauczyciele poprosili o spotkanie z żoną Prezydenta Andrzeja Dudy. Prezydentowa ma być “ostatnim kołem ratunkowym” dla związkowców.

Agata Kornhauser-Duda to polska nauczycielka z wykształcenia germanistka. Jak informuje Onet: Wizyta szef Związku Nauczycielstwa Polskiego to następstwo prośby Broniarza o wstawienie się za nauczycielami.

Spotkanie miało odbyć się w Pałacu Prezydenckim. ZNP liczyło przede wszystkim na interwencję Agaty Dudy ws. sposobu finansowania zadań oświatowych. Zadania te wpływają na Kartę Nauczyciela.

Karta Nauczyciela to polska ustawa z 1982 r. regulująca prawa i obowiązki nauczycieli. Ustawie podlegają głównie nauczyciele, wychowawcy i inni pracownicy pedagogiczni.

Przypominamy, że w pierwszej połowie listopada Senat przyjął ustawę wydłużającą m.in. awans nauczycieli z 10 do 15 lat i zmieniającą zasady ich oceniania.

Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) to związek zawodowy pracowników oświaty i wychowania, szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce. Należy do Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

onet.pl


Dodano w Bez kategorii

POLECAMY