Sikorski w CNN namawia do “podjęcia zdecydowanych działań”. Przeciwko… organizatorom Marszu Niepodległości

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

wikimedia/Dutch Ministry of Foreign Affairs / wikimedia/Dutch Ministry of Foreign Affairs

Wokół tegorocznego Marszu Niepodległości jest już nieco mniej emocji, ale jego echa wciąż niosą się po całym świecie. Na antenie CNN wypowiadał się na ten temat Radosław Sikorski. Jego zdaniem polski rząd powinien “podjąć zdecydowane działania”. 

Były minister spraw zagranicznych postanowił udzielić pewnych rad rządowi, za którym – mówiąc delikatnie – nie przepada. Polski rząd musi podjąć teraz zdecydowane działania względem radykalnie prawicowych środowisk. – mówił Sikorski.

Były szef MSZ przyznał jednak, że w całej Europie narastają nastroje prawicowe. Myślę, że mamy na całym Zachodzie falę populizmu, etnonacjonalizmu (…) W rezultacie globalizacji mamy rozpacz wśród pewnych większości i strach przed staniem się mniejszością. To przyjmuje różne formy – dodał.

Co ciekawe, Sikorski podkreślił na antenie CNN, że prezydent Duda odciął się od niektórych haseł, które pojawiły się na Marszu Niepodległości. Namawiał również do delegalizowania niektórych organizatorów MN. Są pomysły, by zdelegalizować niektóre z organizacji stojące za tym marszem. Myślę, że polski rząd naprawdę musi podjąć teraz zdecydowane działania. – tłumaczył.

dorzeczy.pl 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY