Prezydent nie chce organizatorów Marszu Niepodległości na 100-lecie odzyskania niepodległości

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrzej Duda

/ Fot. YouTube/prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda od dawna zapowiada huczne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbędą się w 2018 r. Jeszcze na początku października bieżącego roku prezydent zapowiadał, że do specjalnego komitetu obchodów zostaną zaproszeni organizatorzy Marszu Niepodległości. Teraz jednak zmienia zdanie. 

O sprawę był pytany rzecznik prezydenta, Krzysztof Łapiński. W rozmowie na antenie Radia ZET padło konkretne pytanie o przyszłoroczne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Łapiński przyznał, że oficjalnego zaproszenia w ogóle nie było.

Była deklaracja. W tej chwili jednak, to jest przede wszystkim czas żeby organizatorzy Marszu Niepodległości pewne rzeczy przemyśleli – odpowiedział Łapiński.

Czyli ta deklaracja zostaje unieważniona tym wszystkim, co wydarzyło się 11 listopada i po nim? – pytał dziennikarz.

W tej chwili sytuacji takiej żeby organizatorzy tego marszu mieli być zapraszani, nie ma – stwierdził rzecznik prezydenta.

Czyli ten komunikat z 26 października, skład komitetu zostanie poszerzony o przedstawicieli środowisk związanych z Marszem Niepodległości jest nieaktualny? – dopytywał dziennikarz.

Po pewnych wydarzeniach 11 listopada się zdezaktualizował – potwierdził Łapiński.

Cały wywiad TUTAJ


radiozet.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY