ISIS uderzy w Watykan?

Dodano   0  
  Loading
Bazylika św. Piotra w Rzymie

medianarodowe / Fot. wikimediacommons

Państwo Islamskie zapowiada kolejny atak. Tym razem na celowniku dżihadystów znalazł się sam papież wraz ze swoją rezydencją.

Informatycy z grupy SITE, zajmującej się monitorowaniem działań ISIS, znaleźli w internecie grafikę, prawdopodobnie zmontowaną na Filipinach, pokazującą samochód wjeżdzający na plac św. Piotra w Watykanie. Można z niej również wywnioskować datę rzekomego zamachu – 26 grudnia.

Data nie jest przypadkowa. W ten sposób terroryści z ISIS chcą pokazać, że są wrogami wiary katolickiej, jak i samego papieża oraz że chcą z nią walczyć. – Pamiętaj, że ty jesteś w Rzymie i my też będziemy w Rzymie. Tak chce Allah, a my wypełnimy jego wolę – zwraca się jeden z terrorystów na wcześniejszym filmiku do papieża Franciszka.

Rodzą się pytania, czy groźby będą realne, czy rzeczywiście terroryści będą w Watykanie i czy zostaną wprowadzone dodatkowe środki bezpieczeństwa na czas Bożego Narodzenia? Oby tylko tamtejsze władze nie zbagatelizowały zagrożenia, bo uderzenie w święta narodzenia Chrystusa w samym sercu chrześcijańskiego świata przez islamistów, oprócz ofiar z ludzi, którzy zginęliby, pokazałoby również słabość władz kościelnych.


Dodano w Bez kategorii

POLECAMY