Kontrowersyjny eurodeputowany w PE: “Polska powinna dołączyć do Brexitu” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Temat “praworządności” w Polsce jest jedną z głównych “bolączek” Parlamentu Europejskiego w ostatnich dniach. Na kanwie Marszu Niepodległości pojawiły się zarzuty o wyimaginowany rasizm i obawa przed tysiącami faszystów na ulicach Warszawy pod rzekomym przyzwoleniem rządu. Niespodziewanego wsparcia udzielił Polsce… brytyjski homoseksualny eurodeputowany. 

David Coburn udzielił wsparcia polskim władzom podczas debaty na forum Parlamentu Europejskiego. Jak podkreślił eurodeputowany UKiP (Partii Nigela Farage’a), rząd PiSu został wyłoniony w demokratycznych wyborach. Daje to zatem legitymację by wraz z obywatelami Polski stanowić o swoim państwie.

Polityk podkreślił jednak najpierw, że jest homoseksualistą i pod względem ideowym jest przeciwległym biegunem zarówno polskiego rządu jak i lwiej większości społeczeństwa. Uważa jednak, że nie może to przekreślać racjonalnego podejścia w dyskusji.

Coburn przypomniał także bohaterską postawę polskich lotników w Bitwie o Anglię z czasów II Wojny Światowej. Eurodeputowany zaznaczył, że Brytyjczycy nigdy o tym nie zapomną. Następnie zasugerował, że może Polska powinna dołączyć do Brexitu wobec sytuacji wewnątrz europejskiej Wspólnoty.


___________________
Zobacz najnowszy reportaż Mediów Narodowych

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY