Jasne stanowisko prezydenta Andrzeja Dudy: “Dla mnie ktoś, kto głosuje przeciwko Polsce nie ma prawa się nazywać polskim deputowanym”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrzej Duda

/ Fot. YouTube/prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda na antenie TVP INFO zabrał wczoraj głos w sprawie skierowanej do Polski ze strony Parlamentu Europejskiego rezolucji. Odniósł się między innymi do krytycznej oceny Marszu Niepodległości.

Parlament Europejski jest miejscem debaty, można debatować, można wygłaszać poglądy krytyczne wobec rządu, ale to nie była krytyka rządu, tylko naszego kraju. To jest coś, czego sobie nie wyobrażam – komentuje Głowa Państwa- Sześciu europosłów z Polski głosowało przeciwko Polsce, jestem zaszokowany. Dla mnie ktoś, kto głosuje przeciwko Polsce nie ma prawa nazywać polskim deputowanym- dodaje.

 Wypowiedzi, które padały w trakcie debaty są „absolutnie skandaliczne”. Wypowiedź choćby pana przewodniczącego Verhofstadta jest absolutnie nie do przyjęcia, jeżeli chodzi o to, co można powiedzieć na temat kraju. Dziwię się, że szczerze mówiąc wstydu nie mają, żeby mówić coś takiego, to jest nieprzyzwoite zachowanie- mówi prezydent- Zwracam uwagę, że w Marszu Niepodległości brało udział 60 tys. polskich obywateli, z których absolutna większość, jestem co do tego stuprocentowo przekonany, przyszła z pobudek całkowicie patriotycznych radośnie świętować odzyskanie niepodległości przez Polskę i z tymi hasłami nie mają absolutnie nic wspólnego, ani jeżeli chodzi o ich prezentowanie, ani jeżeli chodzi o zgodę na te treści- komentuje.

 

dzienniknarodowy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY