Bluźnierstwo. Gazeta Wyborcza obrzydliwie naśmiewa się z Chrystusa: “Wysadzamy symbole obcych dominacji – dziś Watykanu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

O tym, że “Gazecie Wyborczej” nie po drodze jest z Kościołem wiadomo nie od dziś. Tym razem czasopismo z Czerskiej postanowiło jednak przejść granice dobrego smaku i naśmiewać się z osoby Jezusa Chrystusa. 

Chodzi tu o nawiązanie do burzliwej dyskusji na temat ewentualnego wyburzenia Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W rubryce “Andrzej Rysuje” czytelnik znajduje figurę Chrystusa (przypominającą słynny pomnik z Rio de Janeiro lub pomnik w Świebodzinie) obwiązaną tak zwanym pasem szahida. Widać również rozmowę dwóch mężczyzn. “Co tu się odbywa”- pyta pierwsza postać- “Wysadzamy symbole obcych dominacji- tym razem Watykanu”– odpowiada druga.

Przypomnijmy, iż według raportu sporządzonego przez portal “Polonia Christiana” w 2016 roku w GW napisała blisko 150 tekstów, które zakwalifikować można jako promujące bluźnierstwa, satanizm, okultyzm czy szeroko pojęte treści antykatolickie.

pch24.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY