Premier Szydło ostro o debacie w Parlamencie Europejskim! Mówiła też o Marszu Niepodległości

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ polskieradio.pl

W dniu debaty na temat Polski w Parlamencie Europejskim premier Beata Szydło zapowiedziała, że szerzej skomentuje tę sprawę podczas dzisiejszego szczytu UE w Göteborgu. Tak też zrobiła i w mocnych słowach stanęła w obronie Polski i Marszu Niepodległości. 

Nie może być takich sytuacji jak ostatnio w Parlamencie Europejskim, gdy jeden z narodów z rodziny europejskiej jest szkalowany, a 60,000 ludzi którzy wzięli udział w tej pięknej manifestacji, żeby uczcić Święto Niepodległości, nazywa się faszystami. – oznajmiła premier Szydło.

Zaapelowałam do premierów państw członkowskich, aby powzięli na ten temat refleksję, aby nigdy więcej coś takiego nie miało miejsca. Polska nie toleruje zachowań przekraczających normy, nie toleruje ekstremizmów. Nigdy się nie zgodzę aby mój kraj, kraj który był ofiarą dwóch totalitaryzmów, był tak pomawiany i szkalowany. – dodała.

Premier odniosła się również do rezolucji przeciwko Polsce. Powinniśmy szanować się również nawzajem. Państwa wprowadzają programy, do których wdrożenia zobowiązały się zwycięskie partie przed wyborami i Polska ma również do tego prawo. Rząd powołany w demokratycznych wyborach realizuje program uzgodniony wcześniej z Polakami. – mówiła premier.

Możemy się różnić, rozmawiajmy o tym, ale jeżeli chcemy, aby Europa budowała swoja przyszłość wokół zasad, to musimy się nawzajem szanować. – stwierdziła Beata Szydło.

dorzeczy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY