Pakistan zapowiedział, że będzie modernizował wojsko. Budżet obronny Pakistanu na rok 2017-2018 wynosi blisko 9 miliardów dolarów zatem zdecydowanie jest o co walczyć – zapowiedział Lew-Mirski.
Członek zarządu PGZ S.A. rozmawiał z przedstawicielami z Pakistanu nt. współpracy z polskim przemysłem obronnym. Co ważne, była to pierwsza wizyta pakistańskich przedstawicieli w Polsce.
Wizyta delegacji POF (Pakistan Ordnance Factory) oraz przedstawicieli rządu w Islamabadzie w siedzibie #PGZ S.A. Rozmowy dotyczyły m.in. potencjału współpracy przemysłowej na polu broni strzeleckiej oraz amunicji 🇵🇰🇵🇱 pic.twitter.com/VtV4d3WazM
— Polska Grupa Zbrojeniowa (@PGZ_pl) 16 listopada 2017
Pakistańczycy posiadają ogromne zapotrzebowanie na broń strzelecką, co jest powiązane z niestabilną sytuacją w ich regionie. Wyścig zbrojeń w regionie Azji Południowej oraz zagrożenia wewnętrzne wymuszają podnoszenie możliwości w zakresie przemysłu obronnego w tym również w zakresie produkcji nowoczesnej broni strzeleckiej oraz amunicji. Powiedział po spotkaniu Maciej Lew-Mirski.
PGZ poinformowało, że delegacja z Pakistanu ma odwiedzić polskie przedsiębiorstwa m.in. Fabrykę Broni „Łucznik” w Radomiu, Zakłady Mechaniczne Tarnów i MESKO.
Wizyta delegacji POF (Pakistan Ordnance Factory) w radomskiej Fabryce Broni „Łucznik” – prezentacja oferty broni strzeleckiej #PGZ. pic.twitter.com/ANi9G5NeMA
— Polska Grupa Zbrojeniowa (@PGZ_pl) 16 listopada 2017
Jednym z głównych tematów wizyty jest potencjał zakupu oraz transferu technologii związanej z produkcją broni strzeleckiej i amunicji. Członek zarządu PGZ S.A. zapowiedział, że Polska ma walczyć o kontrakty.
PGZ widzi we współpracy z Islamabadem ogromny potencjał i to nie tylko na polu broni strzeleckiej, ale również innych obszarach pakistańskiego programu modernizacyjnego SZ. Budżet obronny Pakistanu na rok 2017-2018 wynosi blisko 9 miliardów dolarów zatem zdecydowanie jest o co walczyć.
defence24.pl