Polska zbrojeniówka powalczy o 9 miliardów budżetu obronnego Pakistanu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ se.pl

Pakistan zapowiedział, że będzie modernizował wojsko. Budżet obronny Pakistanu na rok 2017-2018 wynosi blisko 9 miliardów dolarów zatem zdecydowanie jest o co walczyć – zapowiedział Lew-Mirski.

Członek zarządu PGZ S.A. rozmawiał z przedstawicielami z Pakistanu nt. współpracy z polskim przemysłem obronnym. Co ważne, była to pierwsza wizyta pakistańskich przedstawicieli w Polsce.

Pakistańczycy posiadają ogromne zapotrzebowanie na broń strzelecką, co jest powiązane z niestabilną sytuacją w ich regionie. Wyścig zbrojeń w regionie Azji Południowej oraz zagrożenia wewnętrzne wymuszają podnoszenie możliwości w zakresie przemysłu obronnego w tym również w zakresie produkcji nowoczesnej broni strzeleckiej oraz amunicji. Powiedział po spotkaniu Maciej Lew-Mirski.

PGZ poinformowało, że delegacja z Pakistanu ma odwiedzić polskie przedsiębiorstwa m.in. Fabrykę Broni „Łucznik” w Radomiu, Zakłady Mechaniczne Tarnów i MESKO.

Jednym z głównych tematów wizyty jest potencjał zakupu oraz transferu technologii związanej z produkcją broni strzeleckiej i amunicji. Członek zarządu PGZ S.A. zapowiedział, że Polska ma walczyć o kontrakty.

PGZ widzi we współpracy z Islamabadem ogromny potencjał i to nie tylko na polu broni strzeleckiej, ale również innych obszarach pakistańskiego programu modernizacyjnego SZ. Budżet obronny Pakistanu na rok 2017-2018 wynosi blisko 9 miliardów dolarów zatem zdecydowanie jest o co walczyć.

defence24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY