W Calais znów stają blokady imigrantów! Jest nagranie, na którym TIR taranuje jedną z nich

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

yt.com/gemini48 / yt.com/gemini48

Od kliku lat w okolicach francuskiego Calais gromadzą się duże grupy nielegalnych imigrantów, którzy chcą tą drogą przedostać się do Wielkiej Brytanii. Choć sytuacja w ostatnim czasie się nieco uspokoiła, to teraz na drogach znów powstają blokady. W sieci pojawiło się nagranie ukazujące, jak jedna z ciężarówek przebija się przez betonowe bloki. 

Na nagraniu zarejestrowanym przez kamerę umieszczoną na ciężarówce widzimy trasę pogrążoną w nocnych ciemnościach. Nagle w oddali wyłania się grupa imigrantów, a gdy TIR się do nich zbliża, okazuje się, że na jezdni znajduje się blokada ustawiona z betonowych bloków. Kierowca długo się nie zastanawiał i podjął decyzję o jej sforsowaniu.

Dziennikarze „Daily Mail” ustalili, że ciężarówką kierował 28-letni Irlandczyk Soroiu Sorin. Dotarli do niego i poprosili o komentarz. Byłem przerażony, w pobliżu nie było żadnej policji. Chciałem jak najszybciej się od nich oddalić. Najpewniej próbowali dostać się do Wielkiej Brytanii i chcieli użyć mojego wozu. Ci ludzie nie znają angielskiego i nie zdają sobie chyba sprawy, że nie mają czego szukać na Wyspach. Nic tu na nich nie czeka. – mówił mężczyzna.

Kierowca przyznał, że ta trasa prowadziła do przystani promów w Calais. Sam kierował się do Manchesteru. Tłumaczy, że umieścił nagranie w sieci, aby przestrzec innych kierowców.


wmeritum.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY