Parlament Europejski oburzony brakiem darmowej antykoncepcji w Polsce, czyli nonsensów ciąg dalszy…

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Przypomnijmy, iż w dniu wczorajszym Parlament Europejski wystosował wobec Polski rezolucję, w której eurokraci wzywają rząd polski do przestrzegania praworządności oraz do potępienia “faszystowskiego i ksenofobicznego” Marszu Niepodległości. Okazuje się jednak, iż dokument zawiera jeszcze jeden absurdalny element. Chodzi tu o brak w Polsce darmowej antykoncepcji oraz wydawanie pigułek “dzień po” tylko na receptę. 

Parlament Europejski wzywa Polskę do zdecydowanej obrony praw kobiet i dziewcząt poprzez zapewnienie bezpłatnej i dostępnej antykoncepcji bez dyskryminacji oraz udostępnienie antykoncepcji doraźnej bez recepty.

Głos w sprawie zabrał już polski MSZ, który w specjalnym komunikacie oświadczył, iż zabieranie przez PE głosu w sprawach światopoglądowych jest czymś całkowicie nieuprawnionym.

Warto podkreślić, iż zgodnie ze wcześniejszymipostanowieniami Komisji Europejskiej prawo europejskie nie może narzucać krajom członkowskim jakichkolwiek ograniczeń w tej sprawie i same będą mogły one zadecydować czy “pigułka po” dostępna będzie na receptę czy bez niej.

pch24.pl 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY