Dziesiątki samobójstw policyjnych we Francji. Skąd się one biorą?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Rama, wikimedia commons

W ciągu ostatniego tygodnia 8 francuskich policjantów odebrało sobie życie. W ciągu roku liczba takich zdarzeń wynosi zatrważającą liczbę: 45. Jest to duży problem, z którym Francuzi  borykają się od dawna.

Już w 2015 roku ówczesny rząd podjął działania na rzecz zredukowania liczby samobójstw we francuskiej policji. Plan ten został wprowadzony tuż po tzw. czarnym roku we Francji, kiedy to 55 policjantów i 30 żandarmów odebrało sobie życie. Sytuacja niewiele się polepszyła od tamtego czasu, mimo zwiększenia ilości psychologów w strukturach policyjnych i szkołach, co świadczy o skali tego problemu.

Ciężko dopatrzyć się dokładnych przyczyn tych zdarzeń. Eksperci podkreślają, że na taką sytuację składa się wiele czynników.

”Archaiczne” systemy zarządzania, złe warunki pracy, presję ze strony szefów i brak ochrony ze strony rządu, biorąc pod uwagę fakt, że “nikt obecnie nie wydaje się zbyt wystraszony, by fizycznie atakować funkcjonariuszy policji” – mówi David-Olivier Reverdy z związku Alliance.

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY