PFN: nazywanie uczestników Marszu Niepodległości nazistami to skandal

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marsz Niepodległości 2017

/ fot. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości

Polska Fundacja Narodowa odniosła się do informacji, które nazywają Marsz Niepodległości, marszem nazistów. Polska Fundacja Narodowa z dużym niepokojem zauważa informacje pojawiające się w niektórych mediach, przedstawiające Marsz Niepodległości jako marsz nazistów.

Polska Fundacja Narodowa z dużym niepokojem zauważa informacje pojawiające się w niektórych mediach, przedstawiające Marsz Niepodległości jako marsz nazistów. Takie odwrócenie pojęć jest dezinformacją, godzącą w dobre imię Polski i będącą dla Polaków obrazą. W Marszu nie uczestniczyli faszyści czy naziści – brali w nim udział Polacy cieszący się wolnością odzyskaną w 1918 roku po latach zaborów, ponownie zaś w 1989 roku po okresie okupacji niemieckiej i zniewolenia przez Związek Sowiecki – oświadczyła Fundacja .

Wspomniano również, że w Polsce praktycznie każda rodzina została dotknięta niemieckim nazizmem i sowieckim komunizmem”. “Wielu spośród maszerujących, to kombatanci, którzy walczyli z obydwoma totalitaryzmami oraz potomkowie tych, którzy zginęli z rąk niemieckich nazistów, sowieckich i polskich komunistów”. Polska Fundacja Narodowa uważa, że określenie uczestników Marszu „nazistami” jest rzeczą skandaliczną, wymagającą sprostowania i natychmiastowych przeprosin.

Marsz Niepodległości, jak co roku był wydarzeniem skupiającym największą liczbę osób spośród wszystkich innych uroczystości.

źródło: pap.pl/pfn.org.pl
__________________
Oglądaj naszą telewizję internetową

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY