Nowy sondaż CBOS. W Sejmie tylko cztery partie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
partia sejm polska

fot. Piotr Drabik via Foter.com / CC BY / fot. Piotr Drabik via Foter.com / CC BY

W najnowszym sondażu opublikowanym przez CBOS nadal niepodzielnym liderem poparcia jest Prawo i Sprawiedliwość. Jednak w porównaniu do poprzedniego badania, partia Jarosława Kaczyńskiego zanotowała niewielki spadek. 

Gdyby wybory odbywały się na początku listopada, to Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na poparcie rzędu 45 proc. W porównaniu do poprzedniego badania CBOS, partia Jarosława Kaczyńskiego zanotowała spadek o 2 punkty procentowe. Pomimo tego, opozycja nadal zostaje daleko w tyle.

Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska, na którą chęć głosowania wyraziło 17 proc. badanych. Ugrupowanie Grzegorza Schetyny zanotowało lekki wzrost poparcia o 1 punkt procentowy. Na podium znalazł się jeszcze klub Kukiz’15, na który niezmiennie chce głosować 8 proc. respondentów.

W Sejmie znalazłaby się jeszcze Nowoczesna Ryszarda Petru z poparciem 5 proc. Jest to spadek o 1 punkt procentowy.

Poniżej progu wyborczego znalazły się: PSL 4% (+1pp), SLD 3% (+1pp), Razem 2% (=), Wolność 1% (-1pp). Na inną partię chęć głosowania wyraził 1 proc. badanych, a aż 13 proc. było niezdecydowanych.

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” (330) przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 2–12 listopada 2017 roku na liczącej 1016 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

wmeritum.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY