Zagraniczne media komentują Marsz Niepodległości: “Tysiące faszystów maszerujących w Warszawie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marsz Niepodległości 2017

/ fot. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości

Ulicami Warszawy przeszedł kolejny Marsz Niepodległości. Marsz rozpoczął się na Rondzie Dmowskiego o godzinie 15:00. Rozpoczął się koncertem i przemówieniami m.in. Leszka Żebrowskiego, Piotra Walentynowicza, Manuela Candueli oraz Roberto Fiore. Przeszedł przez rondo de Gaulle’a, Most Poniatowskiego i dotarł na błonia Stadionu Narodowego.

Marsz Niepodległości przyciągnął wielu dziennikarzy, a także zagraniczne i krajowe stacje telewizyjne, portale i gazety. Echa po manifestacji nie milkną – zwłaszcza w zagranicznych mediach. Marszem interesują się także politycy, we wcześniejszym artykule napisaliśmy o byłym współpracowniku Clinton, który nazwał Polaków nazistami.

Demoliberalne media próbują oczernić uczestników Marszu Niepodległości: “Tysiące faszystów”, “naziści”, “rasiści” – to tylko niektóre nagłówki, która mają ukazać polskich patriotów w złym świetle. Rachel Roberts w Independent napisała m.in. Tysiące demonstrantów nacjonalistycznych i faszystowskich wzięło udział w Marszu Niepodległości. Był on prawdopodobnie jednym z największych skrajnie prawicowych zgromadzeń na świecie.

Z kolei na portalu Aljazeera można przeczytać nagłówek Tysiące nacjonalistów i faszystów maszerujących w Warszawie. W artykule napisano także: Tysiące nacjonalistów i faszystów zebrało się w sobotę w Warszawie, aby wziąć udział w dorocznym “Marszu Niepodległości” pod hasłem “Chcemy Boga”. (…) Wielu uczestników to młodzi nacjonaliści, którzy protestują przeciwko islamowi i UE.

O Marszu napisało także BBC. Stacja zwróciła uwagę na to, że warszawski marsz od wielu lat przyciąga dziesiątki tysięcy osób. BBC napisało m.in. Marsz przyciągnął skrajnie prawicowych agitatorów z innych części Europy, w tym Tommy Robinson z Wielkiej Brytanii i Roberto Fiore z Włoch. BBC powołało się również na relację nauczyciela języka angielskiego, który od 27 lat mieszka w Polsce. Jestem zszokowany tym, że demonstrują w tym dniu. To 50 000 do 100 000 osób, głównie pseudokibiców, którzy powołują się na patriotyzm.

BuzzFeed także napisał o marszu skrajnych nacjonalistów: Coroczny marsz, który odbywa się w Święto Niepodległości, stał się jednym z największych skrajnie prawicowych zgromadzeń w Europie. 

Marsz komentowały także węgierskie, hiszpańskie i włoskie portale. W artykułach podkreślano, że maszerujący to faszyści i grupy o skrajnym charakterze. Natomiast młodzi Polacy zaangażowani w tworzenie Marszu Niepodległości mają walczyć przede wszystkim o czystą Europę.

MediaNarodowe/Twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY