Skandal! Pod wpływem nacisków MON usunął Birczę z tablicy na Grobie Nieznanego Żołnierza

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Wikipedia

Jak informuje portal Kresy.pl z nowej tablicy na Grobie Nieznanego Żołnierza usunięto Birczę. Tablica upamiętnia polskich żołnierzy, którzy walczyli z UPA.

Wczoraj wieczorem tablice upamiętniające polskich żołnierzy zostały odsłonięte przez szefa MON, Antoniego Macierewicza. Jednak od razu pojawiły się naciski, aby usunąć Birczę. Ministerstwo podało, że rozważa taką opcję – jednak wszelkie pytania kierowane do MON pozostawały bez odpowiedzi.

O usunięciu poinformował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Niebywała sytuacja w Warszawie! Z zamontowanych wczoraj tablic na Grobie Nieznanego Żołnierza, upamiętniających polską samoobronę przez bandami OUN-UPA, zniknęła nazwa Birczy, która w 1946 roku trzykrotnie obroniła się przed banderowcami. Szok!

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1962369430710177&id=100008114164039

Ksiądz dodaje: Według moich informacji stało się to pod presją władz ukraińskich i Kancelarii Prezydenta RP. Jutro będę znać szczegóły sprawy, które opiszę w felietonie. Aż się wierzyć nie chce, że to się stało w Święto Niepodległości!

Ministerstwo nie chce jednak komentować swoich decyzji. Powiedziało jedynie: jeśli coś będzie się zmieniało, to będziemy o tym informować. Na razie tablice zostały powieszone i mają taką treść, jaką im nadano. A co będzie z nimi dalej, to już na tym etapie spekulacje

Kresy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY