Przedstawiamy jedną z największych polskich inwestycji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay

Budując Centralny Port Komunikacyjny nie chcemy konkurować z największymi lotniskami w Europie, chcemy z nimi wygrać – powiedział  w Polsat News pełnomocnik rządu ds. budowy CPK Mikołaj Wild.

Wild podkreślał również, iż budowa takiego lotniska jest konieczna, o ile Polska chce dogonić rynek lotniczy. Dodał również, iż branża lotnicza jest obecnie jedną z najbardziej dochodowych na świecie.

Pełnomocnik zwrócił również uwagę, iż w Europie Środkowo- Wschodniej nie ma na chwilę obecną żadnego większego lotniska. Największe obiekty takiego typu są w Warszawie oraz w Pradze, jednakże zbliżają się one do kresu swoich możliwości.

Obecnie większość mieszkańców Warszawy nie opowiada się jednak za budową nowego lotniska, ale za rozbudową istniejącego już Lotniska im. Chopina. Wild na pytanie, dlaczego jest to niemożliwe, odpowiada następująco: Budujemy lotnisko oddalone o 40 kilometrów od centrum (Warszawy), ponieważ chcemy, by działało ono 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku- tłumaczy- Gdybyśmy zafundowali mieszkańcom Okęcia i okolicznych dzielnic tego typu lotnisko, gdzie ruch niemal tak samo intensywny funkcjonowałby przez 24 godziny na dobę, (…) jestem przekonany, że ogląd sytuacji byłby inny- dodaje.

 

niezależna.pl 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY