MSWiA przygotowało… poradnik dla kibiców

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało specjalny poradnik dla kibiców. Poradnik MSWiA ma rozdawać przed meczem Polska-Urugwaj.

W czasie burzy, bardzo silnego wiatru lub śnieżycy flagi należy jak najszybciej opuścić i zdjąć. Na fladze państwowej RP nie wolno umieszczać żadnych napisów i żadnego rodzaju rysunków – można przeczytać w poradniku.

Powszechny stał się zwyczaj umieszczania na barwach narodowych nazw miejscowości, z których przyjeżdżają kibice na zawody sportowe (na przykład w skokach narciarskich), aby jednak nie naruszać zasad, powinny to być barwy narodowe, a nie flagi o proporcji 5:8 – przypomina poradnik.

Miniprzewodnik jest streszczeniem dwóch poradników wydanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. „Biało-Czerwona” i „Hymn Polski”.

Osoby obecne podczas publicznego wykonywania lub odtwarzania hymnu stoją w postawie wyrażającej szacunek. Mężczyźni w ubraniach cywilnych zdejmują nakrycia głowy. Wskazane jest wykonywanie pełnej wersji hymnu, zawsze gdy okoliczności na to pozwalają (np. nie krępują nas ograniczenia wynikające z protokołu dyplomatycznego) – dodaje MSWiA.

radiomaryja.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY