Kukiz ostro atakuje… Andruszkiewicza. “Ma tyle wspólnego z Ideą Narodową, co ja z Angeliną Jolie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Adam Andruszkiewicz, fot. Marek Gerasimiuk

Wczoraj Adam Andruszkiewicz ogłosił swoje odejście z klubu Kukiz’15, a dzisiaj poinformował, że postanowił dołączyć do koła Wolni i Solidarni, na czele którego stoi Kornel Morawiecki. W sieci pojawiło się wiele komentarzy wokół całej sytuacji. Głos zabrał również Paweł Kukiz, który… postanowił zaatakować swojego niedawnego klubowego kolegę.

Jeszcze na dzisiejszej porannej konferencji prasowej Andruszkiewicz mówił, że rozstał się z Pawłem Kukizem po rozmowie “w cztery oczy” i że wszystko odbyło się w kulturalnej atmosferze, bez jakiejś wrogości. Natomiast już popołudniu sam Paweł Kukiz postanowił podzielić się z internautami własną opinią na temat byłego szefa Młodzieży Wszechpolskiej. A tak nie jest zbyt pochlebna.

Wszystko rozegrało się w komentarzach pod artykułem związanego z Endecją Rafała Ziemkiewicza, w którym znany publicysta staje w obronie Andruszkiewicza i wbija szpilkę Kukizowi. Dziś Paweł Kukiz widzi się już nie jako organizator i trybun ruchu antysystemowego, zmieniającego państwo jednocześnie od góry i od dołu – ale jako kolejny polityczny wódz, wymagający od swego wojska wierności, posłuchu i wiary, że „jemu widnieje” i wie, co robi. – pisze Ziemkiewicz.

Zdaniem publicysty, ofiarą wyżej opisanych zmian padł „najbardziej wyrazisty” z członków Endecji – Adam Andruszkiewicz, który został zmuszony do odejścia z klubu, z dziwnym oskarżeniem o „pisowskość”. Chcę podkreślić swoje uznanie dla Adama Andruszkiewicza, który jako polityk postawiony w niełatwej sytuacji w moim przekonaniu zachował się jak trzeba, próbując godzić swoje przekonania z wymogami różnorakich lojalności tak długo, jak długo było to możliwe – i umiejący powiedzieć nie, gdy możliwe być przestało – pisze dalej Ziemkiewicz.

Co ciekawe, pod postem na Facebooku własny komentarz zamieścił… Paweł Kukiz. I to bardzo krytyczny pod adresem Andruszkiewicza.

Rafał…. „Endek”, „Narodowiec” , który ogłasza „wspieranie polskiego rządu” w dniu, gdy z porządku obrad dziennych Sejmu rządowa partia zdejmuje (po raz kolejny) PENALIZACJĘ BANDERYZMU ma tyle wspólnego z Ideą Narodową (w ogromnej części opartej na TOŻSAMOŚCI NARODOWEJ) co ja z Angeliną Jolie – napisał Paweł Kukiz.

medianrodowe.com/wmeritum.pl/fb.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY