Kolejni posłowie odejdą z klubu Kukiz’15? “To kwestia czasu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wciąż nie milkną komentarze na temat odejścia posła Adama Andruszkiewicza z klubu Kukiz’15. Polityk udzielił wywiadu portalowi dorzeczy.pl, w którym oznajmił, że ugrupowanie Pawła Kukiza w niedługim czasie jeszcze bardziej się pomniejszy.

Andruszkiewicz ogłosił wczoraj, że opuszcza klub Kukiz’15, a dzisiaj poinformował, że dołącza do koła Wolni i Solidarni, na czele którego stoi Kornel Morawiecki. Choć sam Andruszkiewicz zapewniał, że rozstanie z jego dotychczasowym klubem odbyło się w sposób kulturalny i bez wzajemnych pretensji, to zdaje się temu przeczyć sam Paweł Kukiz.

Były muzyk ostro skrytykował swojego niedawnego posła na Facebooku. Oskarżył go o to, że były szef Młodzieży Wszechpolskiej… nie ma nic wspólnego z Ideą Narodową. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Tymczasem sam Andruszkiewicz udzielił wywiadu portalowi dorzeczy.pl, w którym komentował ostatnie zawirowania. Od dłuższego czasu byłem upominany przez klub i Pawła Kukiza, że moje działania i retoryka są zbyt bliskie Prawa i Sprawiedliwości, jak również, że za bardzo wspieram rząd. Uznaję że to po prostu retoryka patriotyczna. Wspieram reformy rządu i zawsze mówiłem o ich konieczności, jak również o tym, że trzeba dokonać rozliczeń. Uznaliśmy z Pawłem Kukizem, że jeśli nie zmienię retoryki – a nie chciałem tego robić – to opuszczę klub Kukiz’15. – przekonuje Andruszkiewicz w rozmowie z Karolem Gacem. Jak wiadomo, tak właśnie się stało.

Andruszkiewicz zdradził również pewne szczegóły z funkcjonowania klubu Kukiz’15 i zapowiedział, że nie będzie trzeba długo czekać, aby ugrupowanie znów pomniejszyło się o kolejnych polityków.

Uważam, że pewne napięcia będą. One zostały teraz zamiecione pod dywan. Paweł Kukiz ma w klubie duży autorytet i potrafi zamieść pod dywan pewne problemy, ale to nie jest tak, że one zostały rozwiązane. Bardzo wielu patriotycznych posłów jest w Kukiz’15 i sądzę, że nie zawsze będą się w stanie dogadać choćby ze Stanisławem Tyszką, któremu w mojej opinii bliżej do PO i Nowoczesnej. Uważam, że te rysy będą, ale wrócą ze zdwojoną siłą. – przekonywał.

[…] myślę, że to kwestia czasu, a klub Kukiz’15 będzie się pomniejszał. – dodał.

Cały wywiad TUTAJ.


medianarodowe.com/dorzeczy.pl 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY