Syn Wałęsy grozi: “Dojdziemy do władzy i postawimy PiS przed Trybunałem Stanu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Syn Wałęsy, Jarosława Wałęsa, zapowiada, że Platforma Obywatelska postawi przed sądem rząd Prawa i Sprawiedliwości: Dojdziemy do władzy i postawimy PiS przed Trybunałem Stanu.

W pierwszej kolejności przed Trybunałem Stanu trzeba osądzić prezydenta Andrzeja Dudę, premier Beatę Szydło i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. A następny jest szef MON Antoni Macierewicz – powiedział Wałęsa, poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia PO.

Poseł podkreśił, że Macierewicz będzie czekał w kolejce. Samo postawienie rządu PiS przed Trybunałem Stanu ma znaleźć się w programie PO.

Co ciekawe, Wałęsa oskarża partię rządzącą, że łamie prawo i konstytucję. Taka powinna być deklaracja całej opozycji: gdy zmieni się władza w Polsce, to ci wszyscy ludzie, którzy łamią teraz konstytucję i niszczą instytucje publiczne bądź – tak jak Antoni Macierewicz – polską armię, muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu.

Jarosław Wałęsa to polski politolog i polityk, w latach 2005–2009 poseł na Sejm V i VI kadencji. Poseł do Parlamentu Europejskiego VII i VIII kadencji. Jest czwartym z ośmiorga dzieci Danuty i Lecha Wałęsów.

newsweb.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY