Prezydium Episkopatu: zamiast aborcji – adopcja dzieci

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rodzina

/ fot. pixabay.com

Jeśli rodzice nie zdecydują się na wychowywanie dziecka, zawsze mogą przekazać je do adopcji, tym bardziej, że tak wiele rodzin jest gotowych otoczyć je swoją opieką. Zabijanie dzieci nigdy nie powinno mieć miejsca. Zamiast aborcji – adopcja – piszą biskupi w apelu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Biskupi niezmiennie stoją na stanowisku, iż prawo do życia jest podstawowym prawem człowieka. Podkreślają również, iż życie ludzkie zaczyna się już w fazie embrionalnej, o czym w bezsporny sposób mówi współczesna nauka.

Prezydium KEP jednoznacznie popiera obywatelską inicjatywę ustawodawczą “Zatrzymaj aborcję”. Jest to ważny krok w stronę ochrony każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Za kilka dni kończy się czas wyznaczony na zbieranie podpisów, dlatego raz jeszcze zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Karty z podpisami należy przesłać do organizatorów, aby trafiły do Parlamentu RP do końca listopada- napisali biskupi.

Prezydium KEP tworzą: przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki; jego zastępca, metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski oraz sekretarz generalny KEP bp Artur Miziński.

Całość apelu można odczytać tutaj 

episkopat.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY